Stomatologiadziecięca

Stomatologia dziecięca. Dlaczego leczenie stomatologiczne u dziecka jest bardzo ważne?

Wizyta w gabinecie stomatologicznym to nie lada wyzwanie dla dziecka, jak i rodzica. Nowe otoczenie, nieznana dotąd aparatura mogą budzić obawy i stres u dziecka. Niezwykle ważne jest odpowiednie podejście lekarza i empatia, którą nasz zespół posiada. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak mnóstwo najróżniejszych emocji budzi wizyta stomatologiczna. Dzięki naszemu profesjonalizmowi, wizycie w gabinecie stomatologicznym będą towarzyszyć same pozytywne emocje.
Budowanie więzi z najmłodszym pacjentem to dla nas priorytet. Chcemy Państwa wesprzeć w prawidłowym rozwoju maluszka, w którym stan zębów mlecznych ma kluczowe znaczenie. Dysponujemy kolorowymi wypełnieniami, które z pewnością ucieszą małych pacjentów. Bezbolesne znieczulanie i niespodzianki dla dzielnych pacjentów to narzędzia, które wpływają na naszą relację.
Lata naszych doświadczeń pokazują, jak ważna jest edukacja w zakresie stomatologii dziecięcej.

Jako jedyny gabinet w Jaśle mamy przyjemność współpracować z lekarzem odbywającym specjalizację w zakresie stomatologii dziecięcej- panią doktor Mają Kuczera.
Podczas spotkania z małym pacjentem, dokładamy wszelkich starań, by wszystko przebiegało sprawnie i w przyjemnej atmosferze.

Podtlenek azotu #gazrozweselający to mieszanina podtlenku azotu N2O i tlenu O2

która wywołuje stan odprężenia, przyjemnego oszołomienia przy jednoczesnym zachowaniu podstawowych odruchów i świadomości. Uspokojenie uzyskiwane jest poprzez wdychanie bezwonnego gazu za pomocą pachnącej maseczki zakładanej na nos. W Centrum Zdrowia IMHOTEP tą metodę sedacji stosujemy u pacjentów z dentofobią oraz u dzieci. Pacjent podczas znieczulenia nie odczuwa lęku i strachu. Dzieci często zaczynają marzyć o przygodach związanych z pływaniem czy lataniem. Podtlenek azotu przestaje działać bardzo szybko po zaprzestaniu podawania. 

Image

Pacjent nie odczuwa dyskomfortu po zabiegu. Zaleca się, aby 3 godziny przed zabiegiem wstrzymać się od spożywania posiłków. Wskazania do sedacji: - silny lęk przed leczeniem - silny lęk przed ukłuciem, - silny odruch wymiotny, - nadpobudliwość nerwowa, - opracowywanie próchnicy początkowej- możliwe leczenie bez znieczulenia. Choroby, w których jest wskazane użycie sedacji wziewnej jako metody z wyboru: - Astma- zmniejszenie stresu wpływa na obniżenie ryzyka ataku; podtlenek azotu nie podrażnia dróg oddechowych, tlen podnosi sprawność oddychania; - Padaczka- zmniejszenie stresu, ogólne rozluźnienie zmniejsza ryzyko ataku; - Choroby serca- brak wyraźnego wpływu na układ sercowo-naczyniowy. Pacjent otrzymuje zwiększone stężenie tlenu (ok. 60%), zatem więcej tlenu dociera do naczyń wieńcowych. Ponadto nie zwiększa się zapotrzebowania na tlen z powodu braku stresu. - Nadciśnienie krwi- brak wpływu N2O na układ naczyniowy; zmniejszenie lęku i stresu zabezpiecza przed nieoczekiwanym wzrostem ciśnienia w trakcie zabiegu; - Hemofilia- w pewnych przypadkach można uniknąć konieczności wykonania znieczulenia igłą.

Znieczulenie komputerowe

Jako pierwszy gabinet w Jaśle Centum Zdrowia IMHOTEP wprowadziło znieczulenie komputerowe wyposażone w dodatkowy system znieczulenia śródwięzadłowego. Znieczulenie komputerowe to sterowany komputerowo, rewolucyjny system bezbolesnego podawania znieczuleń miejscowych wykorzystywany w nowoczesnej stomatologii. Aparat ten w czasie rzeczywistym kontroluje prędkość i miejsce podania środka znieczulającego. Dzięki działaniu znieczulenia komputerowego wizyta w Centrum Zdrowia IMHOTEP jest dla pacjenta mniej stresująca i bardziej przyjazna, leczenie jest bardziej komfortowe i bezbolesne. Jest to system bezstrzykawkowy dedykowany dla osób z niskim progiem bólu i najmłodszych pacjentów, jednakże może z niego skorzystać każdy pacjent.

Image
Wizyta adaptacyjna

Prawidłowe nawyki w zakresie dbania o zdrowie jamy ustnej warto kształtować od najmłodszych lat. Dlatego tak ważne jest, aby dziecko jak najwcześniej oswoiło się z gabinetem stomatologicznym. Bardzo ważne jest odpowiednie podejście lekarza do pacjenta. Dobrą współpracę pomaga wizyta adaptacyjna, czyli pierwsze spotkanie dziecka z naszą Przychodnią. W Centrum Zdrowia IMHOTEP rekomendujemy, by pierwszy kontakt małych pacjentów odbył się podczas wizyty adaptacyjnej. Wizytę adaptacyjną przeprowadza lekarz specjalizujący się w leczeniu dzieci lub higienistka dziecięca.

Image

Wizyta adaptacyjna w Centrum Zdrowia IMHOTEP odbywa się w formie zabawy. Nie jest łączona z zabiegami leczniczymi. Dobrze przeprowadzona adaptacja owocować będzie brakiem lęków i blokady psychicznej przed kolejnymi wizytami w przyszłości. Taka wizyta jest najlepszą inwestycją w zdrowie jamy ustnej Twojego dziecka. Wizyta adaptacyjna w Centrum Zdrowia IMHOTEP kończy się zawsze dyplomami, które mają na celu zmotywować dziecko do dbania o ząbki i chęć odwiedzania gabinetu.

Kolorowe wypełnienia

Kolorowe wypełnienia
Jedną z atrakcji dla dzieci w Centrum Zdrowia Imhotep są kolorowe wypełnienia. Kolorowe wypełnienia są to profesjonalne trwałe wypełnienia kompozytowe światłoutwardzalne. W Centrum Zdrowia Imhotep stosujemy wysokiej jakości preparaty do tego celu.

kolorowe wypełnienia

Materiały te dostosowywane są do potrzeb zębów mlecznych poprzez np. stopniowe uwalnianie się z nich fluoru wzmacniającego strukturę zębową oraz zmniejszają w przyszłości podatność na próchnicę. Po założeniu takiej kolorowej plomby mały szkrab może od razu jeść i pić.

Leczenie kanałowe mleczaków

W Centrum Zdrowia Imhotep dokładamy wszelkich starań by móc utrzymać jak najdłużej zęby mleczne u naszych małych pacjentów.
Zęby mleczne odgrywają bardzo istotną rolę w rozwoju uzębienia. W Centrum Zdrowia Imhotep nasi lekarze dbają o zachowanie zębów mlecznych do okresu fizjologicznej ich wymiany na zęby stałe co ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego dziecka. Leczenie kanałowe jest najczęściej wynikiem powikłanej próchnicy prowadzącej do zapalenia miazgi.

Image

Skuteczne leczenie tych stanów chorobowych zapobiega przedwczesnej utracie zębów , zaburzeniom ortodontycznym , jak również chroni przed powstawaniem ognisk zakażenia.
Endodoncja polega na usunięciu chorej miazgi z kanałów zęba, a następnie oczyszczeniu ich oraz uzupełnieniu odpowiednim materiałem. Leczenie to odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a do jego przeprowadzenia potrzebna jest kontrolne zdjęcie Rvg. W Centrum Zdrowia Imhotep dbamy o to, by takie leczenie było całkowicie bezbolesne dla naszych najmłodszych pacjentów.

Lakierowanie u dzieci

Lakowanie W Centrum Zdrowia Imhotep kładziemy szczególny nacisk na profilaktykę. Jednym z wielu oferowanych w naszej placówce zabiegów profilaktycznych jest lakowanie zębów. Lakowanie ma na celu zabezpieczenie zębów przed próchnicą. Polega ono na wypełnianiu i uszczelnianiu naturalnych bruzd tworzących się na powierzchni zębów trzonowych oraz przedtrzonowych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut, a jego skuteczność, jeśli chodzi o ograniczanie rozwoju próchnicy, szacuje się na 60 do 85 procent w ciągu pierwszych 4 lat po nałożeniu uszczelnienia.

Image

To prosty i bezbolesny zabieg, który warto wykonać u każdego dziecka. W Centrum Zdrowia Imhotep polecamy wykonywać lakowanie systematycznie, wraz z wyżynaniem się kolejnych zębów, tak by chronić je już od samego początku. Profesjonalny zabieg lakowania w Centrum Zdrowia Imhotep wykonują lekarze oraz higienistki stomatologiczne.

Lakowanie
Lakowanie zębów jest zabiegiem  profilaktycznym. Ma na  celu zabezpieczenie zębów przed próchnicą.Polega on na wypełnianiu i uszczelnianiu naturalnych bruzd tworzących się na powierzchni zębów trzonowych oraz przedtrzonowych.Zabieg jest całkowicie bezbolesny i trwa zaledwie kilka minut, a jego skuteczność, jeśli chodzi o ograniczanie rozwoju próchnicy, szacuje się na 60 do 85 procent w ciągu pierwszych 4 lat po nałożeniu uszczelnienia.
Image
To prosty i bezbolesny zabieg, który warto wykonać u każdego dziecka. Lakowanie zębów u dzieci warto wykonywać systematycznie, wraz z wyżynaniem się kolejnych zębów, tak by chronić je już od samego początku.
Wędzidełko
Wędzidełka w jamie ustnej są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania. Ich nieprawidłowa budowa może skutkować zabiegiem chirurgicznym, który znacznie ułatwi funkcjonowanie .
Podcięcie wędzidełka to zabieg wykonywany zarówno u dzieci, jak i u dorosłych, kiedy jest ono zbyt krótkie.
wędzidełko
Wędzidełko jest strukturą tkankową. Skrócone wędzidełko powoduje problemy z prawidłową wymową, przeżuwaniem pokarmów oraz utrzymaniem higieny jamy ustnej. Zabieg chirurgiczny jest to prosty, bezbolesny zabieg.
Niespodzianka

Niespodzianka Na koniec wizyty w Centrum Zdrowia Imhotep dla każdego dzielnego małego Pacjenta przygotowane mamy prezenty do wyboru w naszej magicznej szufladze. Dzielny Pacjent to ktoś najważniejszy w naszym gabinecie więc nagradzamy go za odwagę, współpracę i wzorową postawę w czasie badania oraz wykonywania zabiegu.

niespodzianki

Godziny otwarcia placówki

  • Wtorek 10
  • Środa 
  • Czwartek 10
  • Piątek 08:00 - 18.00
  • Sobota 08:00 - 14.00

Adres

Centrum zdrowia Imhotep 

ul. Karola Szajnochy 43f

38-200 Jasło

Social media

Zachęcamy do oceny naszych usług w kanałach społecznościowych